
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 5 A |
| Forward Voltage | 670 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 50 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 150 A |
| Reverse Current | 500 µA |
Stock: 949
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53860
Ext.Price$0.53860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53860 | $0.53860 |
| 10 | $0.35052 | $3.50520 |
| 25 | $0.32704 | $8.17600 |
| 50 | $0.30513 | $15.25650 |
| 100 | $0.28469 | $28.46900 |
| 300 | $0.25059 | $75.17700 |
| 500 | $0.22057 | $110.28500 |
| 1000 | $0.16586 | $165.86000 |
